צפו בסרטון

עקבו אחרינו :

המלצות של לקוחות מרוצים

איך בוחרים היום צלם לחתונה?

יש כמה אנשי מקצוע שבלעדיהם, החתונה לא תהיה חתונה: הרב (או המחתן, במקרה שאינכם בוחרים בחתונה 'כדת משה וישראל'), התקליטן וכמובן - הצלם. האחרון הוא זה שאחראי יותר מכל על הזיכרונות שלכם מהערב הגדול, וזה חשוב מאוד לבחור אותו בקפידה. רק כך תהיו בטוחים שזכיתם לתוצאה האיכותית ביותר. איך אפשר לבחור מראש מישהו שיהיה מספיק טוב עבורכם? בעזרת כמה טיפים חשובים:

 
צוות הצילום
חשוב שהצוות אשר מגיע לאירוע, יהיה גדול מספיק כדי לכסות את כולו. לרוב, יספיקו שני צלמי סטילס וצלם וידאו אחד באירוע של כ-300-350 איש. לפי המפתח הזה, תוכלו לדעת האם הצלם מעמיד לרשותכם צוות ראוי.
אגב, באותה הזדמנות חשוב שתוודאו כי הצוות כולו מכיר אחד את השני ורגיל לעבוד יחד. לא מומלץ לבחור צלמים סטילס מחברה אחת וצלם וידאו מחברה אחרת, משום שבמקרה כזה התיאום ביניהם לא יהיה מושלם, מה שיפגע בתוצאה הסופית כמעט בוודאות.
 
הציוד
חשוב מאוד בעת הפגישה עם הצלם, להבין מה הוא מביא איתו לאירוע, כלומר: איזה ציוד ישמש אותו במהל החתונה. אל תשכחו: הציוד קובע לא מעט לגבי איכות התמונות ולגבי היכולת של הצלם להפיק תוצרת מגוונת וברמה גבוהה. כאשר אתם מבררים לגבי הציוד, כדאי שתוודאו שברשות הצלם יהיו הדברים הבאים:
 
מצלמה איכותית ועדשה מקצועית
פלאש נייד איכותי
אפשרות לצילום HD (גם סטילס וגם וידאו)
יכולת להתחבר למערכת ההגברה של הדי ג'יי
 
צ'ופרים
לא מעט צלמים מבטיחים לזוג המתחתן כמה צ'ופרים ומתנות כחלק מחבילת הצילום שהם מציעים. קחו זאת כסטנדרט אשר נהוג בשוק ו-וודאו שתקבלו תוספות כאלו - אחרת ייתכן שהצלם מנסה לחסוך עליכם כסף. כך, לרוב נוהגים הצלמים להעניק שני אלבומים קטנים וערוכים במתנה (המיועדים, בדרך כלל, להורי החתן והכלה), מספר תמונות קנבס אומנותיות מהאירוע (לרוב לא יותר משתיים) ומספר תמונות מוגדלות אותן יבחרו המתחתנים.
 
אמינות
אחד הדברים החשובים ביותר בעת בחירת צלם חתונות, הוא אמינותו ושקיפותו מולכם. וודאו שהוא מתחייב לצלם את כל החתונה בווידאו ולהעביר לכם את כל החומרים - הן הוידיאו והן תמונות הסטילס. צלם שלא מוכן להבטיח זאת, הוא לרוב חריג בנוף. אגב, כדי להיות מסוגלים להתמודד עם כמות חומרים שכזו, מומלץ לפנות במחשב או על דיסק קשיח נייד בסביבות 100 ג'יגה.
 
בלי תשלום מלא מראש
ישנם צלמים אשר מבקשים את התשלום המלא על האירוע מראש. אל תתפתו להסכים: שלמו לו מקדמה מסוימת ואת שאר הסכום העבירו לו כאשר כל החומרים נמסרו לכם. אחרת, אתם מסתכנים בסחבת לא נעימה, שמאפיינת לצערנו לא מעט צלמי חתונות.
 
שני טיפים חשובים לסיום:
 
1. מומלץ לחתום על חוזה כללי ובו כל ההבטחות וההסכמות עליהם דנתם במהלך הפגישה. במצב כזה, לא יוכל אף אחד מהצדדים להתכחש למה שאמר.
2. מחירים: לרוב, צילום חתונה של 300 איש ומעלה, יעלה בין 6,000 ל-12,000 ש"ח. כל צ'ופר נוסף (מצלמת רחף, עריכה מיוחדת של האלבום ועוד) תעלה את המחיר, כך שיש לקחת זאת בחשבון מראש.
 
לטיפים ושאלות נוספות אתם יכולים לפנות לעידן מאספוסה צילום חתונות
 

לייעוץ ראשוני מלאו את הטופס או צרו קשר - 1800-25-25-50