צפו בסרטון

עקבו אחרינו :

המלצות של לקוחות מרוצים

אי אפשר בלי מוסיקה

אי אפשר בלי מוסיקה

מוסיקה היא דבר שמלווה את התרבות האנושית אלפי, אם לא מיליוני שנים. המוסיקה החלה בצורה שבטית בכל מיני טקסים ופולחנים בקהילה והתפתחה אט אט להיות אומנות מסודרת ופרפורמטיבית. המוסיקה הייתה כמעט קדושה בתרבויות פרימיטיביות ולכן יש לה עדיין ביטוי עמוק בדתות המונותיאיסטיות של היום כגון: יהדות, איסלאם ונצרות. אפילו בדתות מרוחקות בודהיסטיות וכולי המוסיקה מהווה בסיס חשוב ומהותי באורך החיים הדתי. מלבד זה, ניתן לראות את המוסיקה משחקת תפקיד חשוב בעולם החילוני במוסיקה פורצת גבולות, מרדנית ובועטת, והינה חלק חשוב בהתפתחות הבריאה של הזרם החילוני.

מוסיקה לא פסחה גם על אירועים חברתיים וסמליים גדולים כגון: חתונות, בר מצוות, טקסי בגרות או מעבר מסמל סטאטוס אחד לשני. אומרים, כי מוסיקה מחברת בין אנשים, ואכן, באירועים רבים משתמשים במוסיקה על מנת לאחד את כולם תחת החוויה של האירוע. בטקסים עצובים מקפידים להיצמד לנרטיבים עצובים ומלנכוליים על מנת להעצים את הרגשות הקולקטיביים של הצופים. בחתונות, ובשמחות אחרות, משתמשים במוסיקה קצבית ותוססת כדי להכניס חוויה אל תוך האירוע ואנושיות ברמה ההיסטורית. על כן ניתן לראות באירועים רבים תקליטנים, להקות חיות ועוד שאר רעיונות מוסיקליים. דבר זה בעצם הינו שכלול דיגיטלי או מודרני למה שכבר קיים זה אלפי שנים כפי שנאמר לעיל. מוסיקה דיגיטלית יכולה להשתלט ביתר קלות ויכולה להשתנות על פי האנרגיה של הקהל. אם נראה כי יש צורך בקצת יותר אנרגיה וקצב אפשר לכוון בהדרגתיות את הרפרטואר לכיוונים קצביים יותר.


כיום ניתן לראות באירועים את המוסיקה עמוק בתוך שורשי התרבות באירועים השונים. לא ניתן לדמיין אירוע כמו חתונה או בר מצווה ללא מוסיקה מקפיצה ומרקידה וללא מוסיקת קבלת הפנים בכניסה. המוסיקה מכניסה לאט את האורחים ומשקיעה אותם אל תוך האירוע. מאפשרת להם להירגע ולהרגיש משוחררים יותר. ככל שהמוסיקה מתגברת גם הצורך לזוז גובר בהתאם ויכולים להיווצר מעגלי ריקודים ספונטניים. בנוסף, המוסיקה מחברת בין האנשים ומאחדת כך שהאירוע מתחיל לאט להתרומם. לכן המוסיקה הינה חלק בסיסי וקמאי בחברה ובתרבות וכך גם בטקסים סמליים כמו חתונות, בריתות ועוד.

אם כן, מי שרוצה לערוך אירוע מוצלח, חווייתי ומהנה לא יכול שלא לחשוב על נרטיב מוסיקלי יחד עם תקליטן או עם להקה, על מנת לספק לאורחיו את מאוויהם. מומלץ לבנות רפרטואר מסוים להתחלת הערב, לשלב הריקודים ולסוף הערב כדי ליצור איזה שהוא רצף רעיוני מסוים עם מבנה. המטרה היא להצליח לבנות מודל מוסיקלי לאורך האירוע. כלומר, לדעת, כאמור, מה יהיה בהתחלה באמצע ובסוף וכך להכניס לאט את האורחים אל תוך האירוע עד לשיא הריקודים, אך יש לקחת בחשבון שינויים במזג האוויר של הקהל, ולהשאיר מקום מסוים לאלתור במקרה והקהל מתחיל להגיב בדרכים לא רצויות אפשר לשנות את הנרטיב לכיוון אחר.

לייעוץ ראשוני מלאו את הטופס או צרו קשר - 1800-25-25-50