צפו בסרטון

עקבו אחרינו :

המלצות של לקוחות מרוצים

מדוע יש קשר הדוק בין מוזיקה למקום בו מתרחש האירוע

מדוע יש קשר הדוק בין מוזיקה למקום בו מתרחש האירוע

המוזיקה קובעת את האווירה באירוע אך היא גם מושפעת ממנו בחזרה. קיים קשר ברור ממנו לא ניתן להתעלם בין סוג המוזיקה לבין המקום המארח את האירוע. בחתונות קטנות לדוגמא יש צורך בפסקול מוזיקלי עדין, סולידי וספציפי המותאם לצרכי בני הזוג. רצוי לתכנן את המוזיקה מראש ולהביא בחשבון את כמות המוזמנים ואופי האירוע. לעומת זאת, בחתונות גדולות אליהם מוזמנים חברים, בני משפחה, קולגות ושכנים אפשר לבחור בסגנון ורסטילי יותר. 
 
המטרה העיקרית של שילוב מוזיקה באירוע היא להנעים את זמנם של האורחים. יש כמה דרכים לעשות זאת, אך המאפיין המשותף לכולם הוא הצורך בהתאמה בין המוזיקה לבין המקום. ראשית, כדאי להביא בחשבון את כמות המוזמנים המתכננים להגיע אל האירוע. כמות המוזמנים קובעת את סוג המוזיקה, את רמת ציוד ההגברה ואת פריסת הציוד ברחבי המקום בעיקר אם מדובר באולם או גן אירועים ואם המקום סגור או פתוח. שנית, רצוי להגדיר את האופי של הקהל היעד ולהתמקד בעיקר בפרמטר של גיל ממוצע. גילאים צעירים מאפשרים בחירה בסגנון מוזיקלי קצבי ועדכני, לעומת קהל יעד מבוגר שיעדיף אלמנטים מסורתיים יותר. 
 

איזה סוג מוזיקה מתאים לברית או בר מצווה?

 
לאירועי בר מצווה ובריתות יש משמעות מיוחדת. באירועים אלו הדגש הוא לא רק על המפגש החברתי אלא גם על הסמליות, הטקס הדתי וההלכה. המוזיקה המתאימה חייבת לעלות בקנה אחד עם הגודל של מתחם האירוע ועם לוח הזמנים המתוכנן. במידה והאירוע נערך במקום פתוח והוא כולל כניסה של הורי הילד, יש לציין זאת בפני התקליטן ולתאם סגנון מוזיקלי הולם. במועדון קטן או בתוך אולם אירועים סגור אפשר לבחור מספר שירים בולטים ולשלב אותם בחלקים שונים. היתרון של מקום קטן הוא רמת שליטה גבוהה יותר מצד התקליטן, אך החיסרון עלול להיות אקוסטיקה מוגבלת. מנגד, במקומות גדולים נדרש התקליטן לתת מענה על צרכים רבים בעת ובעונה אחת.
 
השימוש במוזיקה הוא כלי חשוב לצורך תכנון מדויק ומקיף של אירועי ברית ובר מצווה, תוך התחשבות בפרטים הקטנים ובמאפיינים הדתיים. משפחות מסורתיות מעוניינות בדרך כלל לשלב ברכות עם שירים חסידיים, בעוד בקרב משפחות חילוניות אין לכך משמעות. 
 

כיצד בוחרים מוזיקה לאירוע בתוך מועדון?

 
יש הרבה אירועים הנערכים בתוך מועדונים המארחים בדרך כלל מסיבות. אירועים אלו נערכים לרוב בקרב המגזר הפרטי וכוללים השקות, קבלות פנים, הרמת כוסית וכדומה. המוזיקה המתאימה לאירועים בתוך מועדון תלויה במידה רבה בעיצוב של המקום. מועדון מודרני, חשוך וצפוף מאפשר בחירה בסגנון מוזיקלי המדגיש כלי נגינה דיגיטליים. לעומת זאת, במועדון פתוח, מרווח ומואר ניתן להפתיע את האורחים עם סגנון מוזיקה ים תיכוני, מנגינות ג'אז או שירי משוררים.
 
לסיכום, יש קשר הדוק בין מוזיקה למקום בו מתרחש האירוע היות ומדובר על שני אלמנטים המפרים אחד את השני. אף אירוע לא יכול להיות שלם ללא בחירה בסגנון מוזיקלי או ללא בחירה במקום מתאים. רק באמצעות שילוב בין סוג המוזיקה, המקום, אופי האירוע והדרישות או הרצונות של קהל המוזמנים ניתן להבטיח אירוע מוצלח. הדגש העיקרי הוא על בחירה מושכלת של המוזיקה, תוך התחשבות בפרמטרים מגוונים ובעלי משמעות.
 

לייעוץ ראשוני מלאו את הטופס או צרו קשר - 1800-25-25-50